İletişim Formu

 • Bu yöntem motorun optimize şekilde ateşlenmesiyle egzos emisyonlarının arıtılması sistemini birleştirerek nitrojen oksit (NOx) gibi kirletici emisyonların düzeyinin azaltılmasını amaçlamaktadır. Prosedürün temel faktörü AdBlue® kullanımıdır.

  AdBlue®, katalizöre ulaşmadan egzoz gazlarına püskürtülür. Bu noktada oluşan yüksek ısı AdBlue® ‘ yu amonyağa dönüştürür. Daha sonra amonyak ve karşıt nitrojen oksitleri katalizöre nüfuz ederken birbiriyle reaksiyona girer ve atmosfer için zararlı olmayan iki elemente, nitrojen ve su buharına dönüşür.

  Dizel motorlarda ana sorun olan sağlığa zararlı nitrik oksit atılımı SCR teknolojisi (seçici katalitik indirgeme teknolojisi) vasıtasıyla oldukça azaltılmakta ve AdBlue® isimli bir üre çözeltisi yardımıyla su buharı ve azota dönüştürülmektedir. AdBlue®, ticari araçlarda ek bir tankta taşınmakta ve egzoz sistemine enjekte edilmektedir. Egzoz sisteminde bulunan özel olarak geliştirilmiş dozajlama sistemleri SCR katalizörü ile birlikte nitrik oksit atılımının %85, kurum partiküllerinin ise %40 oranında azalmasını sağlamaktadır. Bunun dışında yakıt tüketiminde ise %6 oranına kadar tasarruf sağlanabilmektedir. Partikül ve nitrik oksit atılımını aynı anda azaltmak ve böylece yasal olarak talep edilen sınır değerlerini karşılamak günümüzde yalnızca SCR yöntemi ile gerçekleşebilmektedir.

  SCR TEKNOLOJİSİNİN AVANTAJLARI

  • SCR teknolojisi, Euro 5 ve ileri düzenlemelere uyması açısından güvenli ve sağlam bir yatırımdır.
  • SCR, tüm Avrupa’da geçerlidir. SCR sistemi Euro 4 ve Euro 5 yönergelerini karşılamak için diğer metotlara oranla daha düşük kalite dizele daha az hassastır.
  • SCR sistemi nadir bakım gerektirir, araç ömrü boyunca kullanılabilir.
  • SCR teknolojisi, monte edildiği aracın bakım ve yağ değiştirme aralıklarını etkilemez.
  • SCR, yüksek motor gücüne elverişlidir. Alternatif sistemlerin aksine, motorun yağlama veya soğutma sisteminin takviye edilmesine gerek yoktur.
  • Euro 4 ve Euro 5’e uyumlu sistemler arasında en az yakıt tüketeni SCR’dir.

  Biyodizel ve SCR, %100 Biyodizel kullanıldığında bile uyumludur. Biyodizel kullanıldığında, egzoz gazı emisyonları daha fazla NOx içerir ve SCR cihazının AdBlue® kullanımı hafifçe daha fazla olacaktır. Bu nedenle, Euro 4 ve 5 standartlarını karşılamak için AdBlue® tüketimi hafifçe arttırılabilir.

Bizi seçmek için birçok nedeniniz var

Neden Vital Adblue ?

Vital Adblue

Uzman ve eğitimli mühendislerden oluşan bir kadroya sahibiz. Tasarım aşamasından son ürünlere kadar ki tüm süreçlerde çözüm ortaklıkları sunulmuştur. 2010 ile 2013 yılları arasında AdBlue® tesis kurulması ve AdBlue® satışı üzerine faaliyet göstermiştir.

AdBlue® Nedir?

AdBlue®, dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx emisyonunu kimyasal olarak azaltmakta kullanılan, toksik olmayan, su berraklığında, ürenin deiyonize su içerisinde %32,5 oranındaki çözeltisidir.

AdBlue Fason Üretim

Sektörün önde gelen markalarına, dünya standartlarında üretim yapıyoruz. Siz de VITAL ADBLUE kalitesi ile markanızla üretim yaptırabilirsiniz.