İletişim Formu

AdBlue DEF ve Tarım Sanayi

İnsanlar için yiyecekler temiz, toksinlerden arınmış ve ayrıca yüksek kalitede olmalıdır. Her çaba önemlidir, özellikle de günlük gıdalarımızın üretildiği çevreyi etkileyenler. İşte burada optimum bir kaynak olarak dizel egzoz sıvısı devreye giriyor, nefes almak ve içinde yaşamak için daha temiz bir havaya sahip olmamızı sağlıyor.

AdBlue DEF ile Milyonlar Kazanın

EPA (Çevre Koruma Ajansı) veya dizel motorların zararlı emisyonlarını azaltmak için düzenlemeleri zorunlu kılan herhangi bir başka kuruluş sadece bir protokol değildir. Dizel Emisyonlarını Azaltma Yasası (DERA), hem banka hesabımızdaki para için hem de çiftçilik söz konusu olduğunda, gıdamızı üretmek için cömert doğamızı korumak açısından son derece olumlu faydalar sağlar.

Bahsedilen yasa (DERA) aracılığıyla EPA, çabalarınızı federal çevresel eylemlerle uyumlu hale getirmek için mükemmel bir fırsat olan dizel egzoz emisyonlarının ortadan kaldırılması için finansman sunmaktadır. Okumaya devam ederken, harcamalarınızı nasıl en aza indirmeye çalıştığımızı ve çiftçiliğe çevre dostu bir yaklaşım izlemenize nasıl yardımcı olduğumuzu görmek için ürünler bölümümüzü ziyaret etmenizi de öneriyoruz.

Egzoz Emisyonları Genel Sağlığımızı ve Doğamızı Etkiliyor

Açıkça belirtmek gerekirse, tarım araçlarının motorlarından çıkan kirli gaz, dünyadaki varlığımıza iki şekilde zarar vermektedir:

1) Sağlık Tehlikeleri

HSE UK tarafından sağlanan verilere göre, “Dizel dumanlarını solumak sağlığınızı etkileyebilir ve dumanlara maruz kalmak gözlerinizi veya solunum yollarınızı tahriş edebilir. Bu etkiler genellikle kısa sürelidir ve yön kaynağından uzaklaştığınızda ortadan kalkmalıdır.

Bununla birlikte, başta mavi veya siyah duman olmak üzere dizel dumanlarına uzun süre maruz kalmak öksürüğe, göğüs kafesine ve nefes darlığına neden olabilir.

2) Çevreye Zarar

Herhangi bir dizel motordan çıkan gaz, küresel iklim krizine neden olan karbonizasyonun bir parçası olan sera etkisinden de sorumludur.

Karbonizasyon, asit yağmuru olarak aşağı inen zehirli partiküllerin toprak ve su sistemlerini zehirleyerek gıda üretim sürecini etkileyen olumsuz sonuçların temel nedenidir.

Tarım ekipmanınızı optimize etmek, gelişmiş düşük tüketimli motorlardan yararlanarak veya SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) sistemleri gibi gelişmiş emisyon kontrol teknikleri kullanarak daha az enerji tüketimi ile çok daha sağlıklı bir ekonomiye katkıda bulunabilir.

Çevresel tehlikelerle mücadele etmek için ne yapabiliriz?

Ne yazık ki, EPA’nın emisyon kontrol yasası biraz yeni. Şimdi milyonlarca eski ve kirli tarım aracı hala çalışıyor ve bu da bizi, bazen tüm sistemi değiştiremeyeceğimiz için bu eski dostların sonsuza dek optimize edilmesi gerektiği sonucuna götürüyor. Bu nedenle, SCR sistemi daha iyi ve olası bir çözüm gibi görünüyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, SCR sistemi egzoz sisteminden kaybetmeden önce Dizel Egzoz Sıvısı olarak bilinen sihirli bir iksirin enjeksiyonu yoluyla gerçekleşen egzoz akımındaki katalitik bir reaksiyondan yararlanır.

Bilgin olsun, dizel egzoz sıvısı veya DEF (AdBlue, AUS 32, DEF 32), yüksek saflıkta üre ile deiyonize suyun dikkatli bir karışımıdır. Toksik değildir, yanıcı değildir, kullanımı kolaydır ve renksizdir. Ancak tehlikesiz olmasına rağmen dikkatli kullanmanızı öneririz.

DEF sıvısının taşınması, nakliyesi ve diğer yönleriyle ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Nasıl yardım edebiliriz?

Güvenilir bir marka olan Vital Adblue, en son standartlara ve saha bilgisine göre farklı sektörler ve kullanımlar için en yüksek kalitede DEF ürünlerini sunmaktan onur duyar. Uzmanlarımız, çevre koruma yasalarına ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun bir ürün yapmak için kapsamlı bir şekilde çalışmaktadır. Teslimat sürecinin kalitesini sağlamak için sadece üretimde değil, aynı zamanda depolama ve nakliyesinde de uzmanız.